Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szafy do salonu i sypialni

( ilość produktów: 425 )

Szafa jest jednym z najbardziej praktycznych mebli. Niezależnie od tego, czy stanie w przedpokoju, garderobie, czy sypialni warto poświęcić trochę czasu na wybór modelu, który będzie idealnie pasował do naszych potrzeb. Pierwszą rzeczą, na którą najczęściej zwraca się uwagę, to rodzaj drewna, z jakiego szafa jest wykonana oraz jej styl. Warto pamiętać, że szafa musi przede wszystkim spełniać swoją najważniejszą funkcję, którą jest przechowywanie ubrań. To właśnie dzięki dobrze rozplanowanemu wnętrzu, jesteśmy w stanie zmieścić w niej naprawdę sporą część swojej garderoby.

Szafa z dobrze rozplanowanym wnętrzem jest bezcenna!

Dobre rozplanowanie wnętrza szafy pozwala na optymalne zagospodarowanie jej przestrzeni wewnętrznej. W szafach bardzo często chowamy większość swoich ubrań, dlatego idealna szafa potrafi zmieścić naprawdę wiele. Jeśli zamierzamy wybrać szafę do sypialni lub ciasnego przedpokoju, to wiadomo, że chce się aby  nie zajmowała ona zbyt dużo miejsca. Świetnym rozwiązaniem w takich przypadkach są szafy przesuwne. Przesuwane skrzydła, nie zajmują tak dużo miejsca, jak drzwi, które otwiera się na oścież. Doskonałym wyborem do sypialni i przedpokoju będzie także szafa z lustrem, dzięki której zaraz po założeniu stylizacji można sprawdzić, jak się w niej wygląda. Lustro zamontowane szafie optycznie powiększa pomieszczenie, co jest doskonałym rozwiązaniem w pokojach lub przedpokojach, które są małe i ciasne. Szafa jest meblem, który musi pomieścić wiele elementów naszej garderoby. Sukienki, garnitury, bluzy, spodnie, bielizna, to tylko niektóre z ubrań, które do niej wkładamy, dlatego kluczowym elementem przy wyborze idealnej szafy, jest rozplanowanie jej wnętrza. Nie powinno zabraknąć w niej drążka, na którym zawisną wszystkie ubrania, które powinno się  trzymać na wieszakach. Ważnym elementem są też półki, na których zazwyczaj poukładane są t-shirty, bluzy, czy spodnie. Kompleksowa szafa posiada także dużo schowków, czy szuflad, w których będzie można schować bieliznę, buty, a nawet pościel. Szafa jest meblem, który jest w nieustannym użyciu, ponieważ otwieramy i zamykamy ją wiele razy w ciągu dnia. Ciekawym rozwiązaniem, które ostatnio podbija rynek meblarski, jest cichy domyk. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu można zapomnieć o nieprzyjemnym trzaskaniu drzwiami i szufladami szafy. Nie dość, że takie trzaskanie było głośne i drażniące, to w dodatku bardzo często potrafiło powodować drobne uszkodzenia mebla, a przecież każdy chce, żeby jego ulubiona szafa służyła jak najdłużej.

Szafa jak marzenie

Szafy rozbudzają naszą wyobraźnię od stuleci. Świadczyć może o tym fakt, że na motywie szafy został oparty jeden z większych hollywoodzkich hitów, czyli Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa. Mebel ten kojarzy się z przechowywaniem odzieży, ale także z pewną tajemnicą, która w nich tkwi. Wszystko to świadczy o tym, że niesamowicie przywiązujemy się do tego mebla, dlatego też przy wyborze swojej wymarzonej szafy należy kierować się przede wszystkim serce. Rozum podpowie jak praktyczne powinno być rozmieszczenie wnętrza, ale to serce zdecyduje, jaki ma być jej styl i czy ma posiadać lustra lub przesuwne drzwi.

Sprawdź pełną ofertę szaf w kategoriach

Szafy na wymiar, Szafy przesuwne, Szafy przesuwne z lustremSzafy uchylne