Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Łóżko kontynentalne 90x200

( ilość produktów: 596 )

Co to jest łóżko kontynentalne?

 

Kontynentalne łóżkoswoim stylem i wyglądem nadają pomieszczeniu ekskluzywność. Ich ceny zaczynają się nawet od siedmiuset złoty, a sięgają kilkudziesięciu. Główną różnicą pomiędzy łóżkiem kontynentalnym, a łóżkiem tapicerowanym jest jego budowa, która składa się z trzech elementów. Pierwsza to pojemnik na pościel z nóżkami, tak zwany boxpring. Zazwyczaj w tego typu łóżkach mamy dwie skrzynie, a łóżko kontynentalne 90x200 ma jeden, który jest wypełniony sprężynami bonelowymi. Górny element to materac, ze sprężynami kieszeniowymi. Wezgłowie, której jest najczęściej pikowane, one nadaje charakter łóżku, jest wisienką na torcie każdego łóżka, choć łóżko kontynentalne bez pojemnika również występuje.

 

Dlaczego łóżko Kontynentalne?

Główną zaletą tego rodzaju łóżek jest konstrukcja. Łóżko kontynentalne jest wyższe od łóżka tradycyjnego. Co dla osób starszych, oraz z problemami stawowymi ma duże znaczenie. Łóżka kontynentalne z pojemnikiem otwierają się od boku i każdy z osobna, dzięki temu nie musimy podnosić całej powierzchni spania. Materac ze sprężynami falistymi ma dużą elastyczność, ponieważ każda sprężyna jest umieszczona w nim osobno w kieszonkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprężyny pracują indywidualnie, a nie wszystkie wokół.

 

Jaki rozmiar i materiał?

 

Łóżko kontynentalne z pojemnikiem 90x200 jest idealnym rozwiązaniem do mniejszych pomieszczeń. Pomimo małego rozmiaru, dzięki jego budowie nie traci na wyglądzie. W łóżku kontynentalnym nie mamy częstego kontaktu z materiałem, więc nie musimy obawiać się spękań przy eko skórze, czy szorstkości przy materiałach plecionkowych. Każdy rodzaj tkaniny będzie odpowiedni to tego typu łózka sypialnianego.