Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wybierz fotel wypoczynkowy Twoich marzeń – odpoczywaj lepiej, pracuj wydajniej

2020-07-16
Wybierz fotel wypoczynkowy Twoich marzeń – odpoczywaj lepiej, pracuj wydajniej

Relaks jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka. Niestety większość osób nie zastanawia się jak tego dokonać i żyją - raz lepiej, raz gorzej. Na całe szczęście firma produkująca fotele wypoczynkowe jest na posterunku i pomoże Ci wybrać odpowiedni do relaksu fotel skandynawski z podnóżkiem - tak, by jakość Twojej egzystencji pozostawała przez cały czas na najwyższym, możliwym poziomie. 

Jakie siedlisko wybrać do relaksu i wielogodzinnej pracy w biurze?

Wybór fotela należy rozpocząć od odpowiedzi na pytanie – jakie funkcje ma pełnić w naszym mieszkaniu? Nie ukrywajmy - jeśli nowoczesne siedlisko będzie nam służyło do wielogodzinnej pracy i wypoczynku – warto przemyśleć wybór, jakim jest fotel skandynawski uszak z podnóżkiem. Posada tego rodzaju gwarantuje nam utrzymanie życiowej skuteczności i niezbędnego skupienia w trakcie pracy.

Drugą opcją jest wybór klasycznego siedliska, które posłuży nam do podstawowych czynności życiowych, jakie możemy wykonać na fotelu. Jedzenie, picie, oglądanie telewizji i zwykły relaks bez wyimaginowanych oczekiwań - to gwarantuje nam klasyczny fotel skandynawski oraz fotel uszak - które w klasyce gatunku są niezastąpione.  

Musimy pamiętać, że fotel skandynawski z podnóżkiem przede wszystkim ma dobrze służyć naszemu kręgosłupowi. Nie ma nic trudnego w wybraniu losowego siedliska ze sklepu, natomiast jest to opcja mało priorytetowa. Warto pamiętać, by dostosować fotel z podnóżkiem do swoich potrzeb i wybrać go świadomie. Trzeba się bardzo mocno zastanowić, do czego będzie służyło nam siedlisko tego rodzaju.

Co powinien posiadać idealny fotel wypoczynkowy? 

Bądźmy ze sobą szczerzy – fotel z podnóżkiem gwarantujący niskie umiejscowienie siedliska nadaje się idealnie do relaksu po ciężkiej pracy, gdyż siedząc w takiej pozycji znacząco poprawia się krążenie krwi, a w konsekwencji odpoczną nie tylko nasze nogi, ale też umysł.

Wielu ludzi twierdzi, że niektóre fotele wypoczynkowe sprawują się lepiej od innych i zadają sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje? Zdajmy sobie z tego sprawę, że niektóre siedliska robione są hurtowo, na ilość a nie na jakość. W związku z tym różnego rodzaju tanie materiały, które powodują, że fotel ma twardą powierzchnię i czujemy się na nim, jakbyśmy siedzieli na ziemi - sprawiają, że jeden fotel wypoczynkowy jest lepszy od drugiego i na odwrót. Zdaniem ekspertów jest to naturalna selekcja istniejąca na rynku od setek lat. Ludzie twierdzą, by nie sugerować się ceną, aczkolwiek od czasu do czasu – wraz z wglądem na jakość warto jest popatrzeć na kryteria tego rodzaju i wybrać droższy fotel wypoczynkowy od znanego producenta.

Fotel wypoczynkowy powinien przede wszystkim pomóc nam się zrelaksować. W końcu każdy pragnie świętego spokoju, ale kto zrobi krok w tym kierunku i zacznie realizować założone cele? Posady tego rodzaju najlepiej kupować sprawdzone ze strony www.grekpol.pl, ponieważ asortyment sprzedawany przez producenta jest trwały i jakościowy, poparty 14 dniową gwarancją jakości.

Rekomendowane wymiary idealnego fotela

Jakie wymiary powinno posiadać idealne siedlisko dla przeciętnego użytkownika mebli tapicerowanych?

Głębokość siedziska – od 40 do 60 cm

Szerokość siedziska – od 50 do 70 cm

Oparcie fotela – od 70 do 85 cm

Oparcie fotela uzależnione jest od indywidualnych preferencji oraz gabarytów osób, które taki fotel będą użytkowały. Warto jednak oparcie posiadać jak najwyższe by odciążyć plecy oraz kręgosłup, który narażany jest każdego dnia na duże obciążenia.  

Głębokość i szerokość siedziska - to zależy, czy preferujemy fotele o dużych rozmiarach czy jednak te mniejszych gabarytów - tutaj wybór należy w stu procentach do Ciebie. Rekomendujemy, by zawsze przed zakupem siedliska - upewnić się co do wymiarów – by wiedzieć, z czym mamy do czynienia.  

Zdarza się, że podczas zakupów w sklepie internetowym nie mamy możliwości wypróbowania fotela – więc upewnijmy się, że wymiary, jakie pragniemy mieć są w stu procentach dla nas odpowiednie. Zwracajmy uwagę na szczegóły, gdy wybieramy posadę do mieszkania - chyba nikt z nas nie lubi tracić czasu na zbędne reklamacje, prawda?

Podsumowanie 

Wybór fotela zależy od naszych indywidualnych preferencji. Na różnego rodzaju blogach i stronach internetowych możesz sugerować się podpowiedziami ekspertów, natomiast w celu wybrania idealnego siedliska – przedyskutuj to z domownikami, ponieważ to Wy będziecie na nim wypoczywać, albo męczyć się na nieodpowiedniej jakości materiale. 

Wybierz mądrze - zdecyduj się na fotel od zaufanego producenta mebli tapicerowanych

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel