Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ile kosztuje szafa na wymiar?

2021-01-03
ile kosztuje szafa na wymiar?

Szafy na wymiar w Grekpolu

 

W dzisiejszych czasach ludzie planujący zakup szafy do swojego mieszkania domku jednorodzinnego, hotelu czy innych miejsc, zastanawiają się czy skupiać się na gotowych ofertach i projektach czy też raczej wybrać szafy na wymiar, które można dostosować według włąsnych potrzeb. Przykładowo osoby mieszkające w bloku z małą sypialnią będą szukały raczej szafy przesuwnej z dobrze zagospodarowanym w środku miejscem natomiast osoby z większym mieszkaniem/domem co za tym idzie z większą sypialnią mogłyby sobie pozwolić już na szafę otwieraną z dużymi otwieranymi frontami. Wiele ofert na dzisiejszym rynku osobą ze słabą wiedzą na ten temat może przysporzyć wiele kłopotów.

Na początek szafy możemy podzielić ze względu na:

- SPOSÓB OTWIERANIA
(szafy otwierane, szafy przesuwne)

- ILOŚĆ DRZWI
(bieliźniarki, szafy dwudrzwiowe, szafy trzydrzwiowe)

- LUSTRO
(szafy z listrem, szafy bez lustra)

- SPOSÓB USTAWIENIA
(szafy zwykłe, szafy narożne)Szafy przesuwne
Główną zaletą szaf przesuwnych w pomieszczeniach jest jak najlepsze zagospodarowanie przestrzeni. Można ją stworzyć dopasowując ją do każdego rogu wnęki czy ścian. Oczywiście Szafa musi współgrać z innymi meblami znajdującymi się w pomieszczeniu kolorem, stylem a także funkcjonalnością. Dzięki szafą tworzonym na wymiar możemy także zakryć wszelkie niedoskonałości w pokoju czy obszary których nie chcemy oglądać. Mogą to być przykładowo stare rury instalacji, wyblakła farba na ścianie czy też krzywe ściany lub niewykorzystane otwory.


Znajdź swój własny styl i ciesz się z mebla !


Często słyszy się, że ktoś w domu nie ma miejsca na funkcjonalną szafę lub jego warunki mieszkalne nie pozwalają mu na taki zakup. Czasami są na prawde ciężkie przypadki lecz w ich większości z dobrym fachowcem da się zrobić wszystko. Nie warto tracić czasu na szukanie gotowych mebli z firm meblarskich i zastanawiać się czy aby na pewno będzie pasować? Czy się zmieści? Szafy na wymiar powinny sprostać oczekiwaniom każdego wymagającego klientaPo co tracić czas ?


Szafy z zabudową będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają ochoty na szukanie odpowiedniego mebla w sklepie stacjonarnym lub salonie meblowym. Jest to o wiele wygodniejsze zarówno przy zakupie jak i transporcie ponieważ w większości przypadków zajmuję się tym Sprzedający.
Jak wyznaczyć odpowiednie miejsce dla szafy na wymiar ?

 

Owy mebel można zamontować praktycznie wszędzie lecz logicznie myśląc dzięki takim możliwością jak dopasowanie do każdego kształtu i dobranie dowolnego wymiaru najlepiej szafę umiejscowić w przestrzeni nieużytkowanej w życiu codziennym, nieużywanej wnęce lub obszarze pomieszczenia który ciężko nam zaaranżować w jakikolwiek inny sposób. Mogą być wykonywane również pod schodami, skosami architektonicznymi lub mogą być zabudowane nawet na całą powierzchnie ściany.

Materiały z których ma zostać stworzony mebel

Solidny i funkcjonalny mebel powinien składać się przede wszystkim z kilku tworzyw w zależności od tego jakie będzie jego przeznaczenie. Szafy wykonuje się zazwyczaj z drewna a dokładnie płyt meblowych, które możemy otrzymać w bardzo wielu kolorach, szkła hartowanego, lustra a także litego drewna.


Szuflady

Szuflady są bardzo ważnym elementem szaf na wymiar, należy je dopasować pod względem wielkości a także umiejscowienia aby w szafie panował odpowiedni porządek i harmonia. W przypadku szuflad służących do przechowywania delikatnej bielizny lub biżuterii warto wyposażyć je w miękkie wyściółki aby nie uszkodzić przedmiotów.Podsumowanie

Wszystkie koszty szafy na wymiar są zależne od jej wymiarów, funkcji, przeznaczenia i są ściśle określone przez podmiot wykonujący. Firma zazwyczaj zajmuje się każdym detalem związanym z zaprojektowaniem mebla, dostarczeniem czy też montażu. Jest to świetny wybór i konsumenci coraz częściej decyduje się właśnie na tego typu zabudowę.

pixel